Tennis rackets Prince
Prince TXT2 Tour 95 320 - tennis racket



Prince Hydrogen TXT2 O3 Tatoo (310g) - tennis racket






Prince / Hydrogen TXT2 O3 Tatoo (290 g) - tennis racket






Prince TXT2.5 O3 Legacy 120 - tennis racket




Prince Textreme2.5 Phantom 93P 14x18 - tennis racket






Prince TXT2.5 O3 Legacy 110 - tennis rackets




Prince TXT2 Tour O3 100 310 - tennis racket






Prince Textreme 2.5 Phantom 107G - tennis racket






Prince TXT2 Tour O3 100 290 - tennis racket






Prince TXT2 Tour 100 290 - tennis racket






Prince TXT2 Tour 100 310 - tennis rackets






Prince TXT 2.5 Phantom 100X (290 g) - tennis racket






Prince
Założona w 1970 roku przez Roberta McClure z Princeton w stanie New Jersey (USA). Do roku 1976 obejmowała wyłącznie produkcję piłek i maszyn do podawania piłek. Skonstruowanie maszyny „Little Prince” było bowiem powodem założenia własnej działalności przez Amerykanina. Historia firmy wiąże się z osobą Howarda Heada (założyciela firmy Head), który to po sprzedaniu swojego biznesu zakupił większościowy pakiet udziałów w firmie Prince. To właśnie Head stał za znaczącym usprawnieniem konstrukcji maszyny do podawania piłek oraz wprowadzeniem rakiet o większych główkach na rynek. W 1976 roku uzyskał on patent na rakiety tenisowe z główkami o powierzchni 95-135 cali kwadratowych oraz uczestniczył w projektowaniu najbardziej znanej i cenionej rakiety tej marki w jej historii – modelu Prince Original Graphite, z którym związane były początki takich gwiazd jak Andre Agassi, Lleyton Hewitt, Monica Seles, Jenifer Capriati oraz całe kariery w przypadku Juana Carlos Ferrero czy Micheala Changa. Head był również autorem rakiety uważanej poza łącznika między rakietami drewnianymi, a grafitowymi - Prince Woodie. W drugiej połowie lat 80 firma Prince uchodziła poza markę nr.1 na świecie. Inne gwiazdy światowych kortów związane z marką: N. Davydenko, D. Ferrer.
W 2005 roku właściciele marki Prince podejmują ryzyko stawiając na do tej pory niestosowane rozwiązania konstrukcyjne wprowadzając rakiety o charakterystycznych eliptycznych dziurach zastępujących większość przelotek tzw. O-portów. Rozwiązanie to miało zwiększać ruch strun w rakiecie powiększając pole czystego trafienia (ang. sweetspot) oraz umożliwiając nadawanie większej rotacji piłce. To właśnie taką rakietą najbardziej utytułowana rosyjska tenisistka, Maria Sharapova, wygrała turniej US Open (2006) oraz Australian Open (2008).
W kolejnych latach O-porty uległy modyfikacji zachowując zasadę działania. Większość rakiet marki Prince cały czas cechuje charakterystyczna konstrukcja z otworami w ramie (obecnie w wersji O3). Obecnie oferta tego producenta obejmuje wszystkie możliwe artykuły tenisowe od opisanych wcześniej rakiet poprzez naciągi, piłki, maszyny do naciągania, buty, odzież oraz wszelkiej maści akcesoria.